úprava a hlídání Vašich pejsků  
Na úvod
FAQ
Fotogalerie
Kontakt

Celkem: 13
V dubnu: 1
Dnes: 1
Jsou zde 2 návštěvníci.

Valid HTML 4.0 Transitional
Valid CSS!
Jsme připraveni Vašeho pejska také koupat a vyfoukat srst fenem včetně rozčesání. Za tyto úkony si k ceně stříhání připočítáváme 50-80 Kč. Pokud si koupete pejska sami, prosíme, aby byl připraven na stříhání stejně, jako u ostatních střihaček, tzn.:
  • dokonale vysušená srst (radši přesušená, než trochu vlhká-hlavně v hloubce až u kůže, slabiny, břicho).
  • vyčesaná srst bez zplstnatělých částí(rozčesaná, ne vystříhaná).
  • rozčesané uši.
Základní úpravou drsnosrstých plemen je trimování. Je časově náročné, srst zůstává delší. Jde o jiný účel, než zkracování (nebo i vyholení) srsti strojkem. Trimováním se zachovává kvalita a barva srsti, jde o její celkovou harmonizaci, zbavení se staré a přebytečné srsti, nikoliv zkrácení za každou cenu. Trimovat se začíná se od 10ti týdnů věku psa.
Omezení V některých případech nemůžeme Vašeho pejska ostříhat. Jedná se zejména o tyto případy:
  • Březí fenky od 4. týdne březosti. Mohlo by se stát, že fenka předčasně vrhne, popřípadě že se jí narodí mrtvé štěně. Nechceme, aby na nás padl třeba jen stín podezření, že jsme toto zavinili my neodborným, nebo snad hrubým zacházením.
  • Pejsek nakažený přenosnou nemocí. Musíme chránit nám svěřené pejsky ostatních zákazníků. Prosíme Vás, abyste nám oznámili třeba jen podezření z infekce Vašeho pejska (horečka, průjem, atd…) a my přesuneme dobu stříhání na termín, kdy bude zdráv.

Naši pravidelně se objednávající zákazníci mají u nás zdarma:
  • zastřihávání drápků - zkracujeme je přiměřeně, každý pejsek má různě dlouhá nervová a cévní zakončení, podle našich dlouholetých zkušeností je bezbolestě zastřiháváme tak dlouhé, aby nekrvácely.
  • Vytrhávání chloupků z uší-chloupky ve vnějším zvukovodu nejsou pevně uchyceny, je nutno je vytrhávat, nikoliv vystřihávat. Pokud je vystřiháváte, zbylé chloupky Vašeho pejska píchají a navíc znovu vyrostou - a to nepíšeme o riziku poranění vnějšího zvukovodu a následném léčení.
  • vystříhávání chloupků mezi bříšky pacek,abychom zabránili vzniku otlaků ze stlačených chlupů. Tato nevystříhaná a chůzí stlačená směs chlupů s nečistotami může vytvořit tvrdou hrudku mezi citlivými prsty packy a tím vytvořit bolestivé zanícené ložisko (dekubit).
!
Používání obrázků, textu nebo jejich součástí bez svolení autora není dovoleno.